2017 թվականին հիմնադրված ԼԱՐԱՐ ՍՊԸ-ն զբաղվում է անխափան փոխադրումների կազմակերպմամբ՝ նպատակ ունենալով Հայաստանը կապել Ռուսաստանի, ԱՊՀ-ի, Եվրասիական տնտեսական միության (ԵՏՄ) և եվրոպական երկրների հետ: Շարունակելով ընտանեկան բիզնեսի հարուստ ժառանգությունը՝ ընկերությունը ի սկզբանե առաջնորդվում էր Հայաստանն ու աշխարհը կապելու առաքելությամբ: Տարիներ շարունակ մենք ընդլայնել ենք մեր հորիզոնները՝ ներդնելով միջազգային ցամաքային, օդային և ծովային բեռնափոխադրումներ՝ Հայաստանը անխափան կերպով կապելու բազմաթիվ արտասահմանյան ուղղությունների հետ: Հայաստանի լոգիստիկայի զարգացմանն ուղղված մեր ջանքերի ու նվիրվածության շնորհիվ այժմ ընկերությունը վայելում է խոշոր գործընկերների և հաճախորդների վստահությունը ամբողջ աշխարհում: Մշտապես ընդլայնելով իր գործունեության շրջանակը՝ ԼԱՐԱՐ ՍՊԸ-ն կատարյալ լուծում է, որը համատեղում է գլոբալ ցանցը, վստահելի համագործակցությունները, ապահով լոգիստիկան և մրցունակ գները: